Centrum Usług Szklarskich

Panele szklane na ściany

Szkło przezroczyste np. na tapetę, malowidło

Szkło przezroczyste ma za zadanie ochronić przed zabrudzeniem, to co znajduje się za nim. Najczęściej przykrywa się szkłem tapetę, malowidła, cegłę czy po prostu malowaną ścianę.

Są dwa rodzaje szkła przezroczystego, które można w tym przypadku zastosować:

Szkło zwykłe może lekko zmieniać kolor tego co przykrywa, przez swoje zabarwienie. Dlatego zwłaszcza przy jasnych fototapetach, ścianach zalecane jest użycie szkła super białego, np. optiwhite.

Ten typ szkła montowany jest najczęściej za pomocą specjalnych śrub z ozdobnym łbem (okrągłym średnicy 14 mm w wykończeniu stal nierdzewna lub chrom) - po 4 na taflę szkła.

Istotnym plusem tego rozwiązania jest to, że szyby można ostrożnie zdjąć i wymienić sobie fototapetę na inną, czy przemalować malowidło i założyć potem te same szyby.

Maksymalna długość szkła w jednej tafli, jakie możemy wykonać to 6 mb w przypadku szkła zwykłego i 3,21 mb w przypadku szkła optiwhite.
Możemy wykonać szkło w wersji hartowanej lub zwykłej. Zapewniamy wszystkie potrzebne wycięcia, na gniazdka, parapety, okap, skrzynki techniczne, itp.

Często, w ramach jednego pomieszczenia, Klienci łączą różne typy szyb. I tak np. na jednej ścianie montowana jest szyba z grafiką, tapetą lub ze wzorem, a na drugiej szyba lakierowana na jednolity kolor typu Lacobel.

Zapraszamy do lektury naszego Pomocnika w wyborze odpowiedniego szkła. Zapraszamy także do kontaktu bezpośredniego, doradzimy najlepsze rozwiązanie. Możemy wykonać samo szkło na wymiar, a także kompleksowo szkło wraz z usługą pomiaru-doradztwa-montażu.

Zapytania oraz wyceny proszę kierować na adres: info@centrum-uslug-szklarskich.pl.