Centrum Usług Szklarskich

Panele szklane na ściany

Szkło lakierowane matowe typu Matelac

Szkło lakierowane matowe to bardzo szczególne szkło, które nie wygląda jak szkło. Szklane odbicie zastąpiła czysta gładź satyny. Jest idealnie gładka, gdyż matowość uzyskiwana jest chemicznie kwasem, który trwale zamienia połysk w satynę. Zatem jest bardzo przyjemna w utrzymaniu czystości.
Niektórzy przypomną sobie szkło piaskowane, gdzie mat uzyskiwany jest poprzez uderzanie twardych drobinek z ogromną siłą sprężonego powietrza i tworzy się nierówna powierzchnia pełna porów, którą niesposób było domyć. I ten rodzaj szkła potrafimy dziś zabezpieczyć, żeby brud do niego nie przywierał. Jednak szkło satynowane jest zupełnie innym szkłem, wystarczy go dotknąć, aby się przekonać.

Podobnie jak w przypadku szkła Lacobel, szkło Matelac® produkuje firma AGC Glass w 17 kolorach, w określonym wymiarze 160,5 x 255 cm i nie można go hartować. Mamy je w swojej ofercie.
Wszystkie inne kolory (ze wzornika RAL lub NCS), większe wymiary oraz wersję hartowaną jesteśmy w stanie dla Państwa wykonać w naszym zakładzie. Zarówno w formie samego szkła, jak i kompleksowo wraz z montażem.

Szczególną uwagę proszę zwrócić na trzy kolory szkła Matelac® wykonane na lustrze srebrnym, brązowym oraz grafitowym. Są one o tyle niezwykłe, że toczy się z ich udziałem prawdziwa gra światła. Odbijają światło jak lustro, ale nie pokazują odbicia, gdyż są satynowane. W zależności od światła, kąta jego padania, szkło Matelac® wykonane na lustrze ma jakby zmienną barwę.

Maksymalna długość szkła w jednej tafli, jakie możemy wykonać to 3,21 mb.
Możemy wykonać szkło w wersji hartowanej (z wyjątkiem luster) lub zwykłej. Zapewniamy wszystkie potrzebne wycięcia, na gniazdka, parapety, okap, skrzynki techniczne, itp.

Zapraszamy do lektury naszego Pomocnika w wyborze odpowiedniego szkła. Zapraszamy także do kontaktu bezpośredniego, doradzimy najlepsze rozwiązanie. Możemy wykonać samo szkło na wymiar, a także kompleksowo szkło wraz z usługą pomiaru-doradztwa-montażu.

Zapytania oraz wyceny proszę kierować na adres: info@centrum-uslug-szklarskich.pl.